Joanna Kowalska zdjęcie profilowe

Joanna Kowalska

Coach, instruktor slow joggingu, instruktor nordic walking, trener metody oddechowej wg dr. Butejki

Warszawa

Slow jogging pierwszy raz na mojej ścieżce pojawił się kilka lat temu. Aż pewnego dnia, 1 stycznia, po bardzo pracowitej końcówce roku, przeglądając internet wyświetlił mi się post o kursie instruktora slow joggingu. Niespecjalnie wierzę w noworoczne postanowienia, bo któż ich nie składał i któż ich nie łamał, jednak tym razem pomyślałam: „to nie może być przypadek, że akurat dziś ta informacja przyszła do mnie”. Nie zastanawiając się długo, kierowana impulsem i pewnością, że to będzie dobra decyzja, zapisałam się na kurs.

I tak, wydawałoby się od kaprysu noworocznego, slow jogging na dobre zagościł w moim życiu. Początkowo biegałam krótkie dystanse, marząc nieśmiało o półmaratonie, choć początkowo dystans 21 kilometrów i 97 metrów był czystą abstrakcją. Nie poddając się, krok po kroku, w swoim tempie niko niko, z uśmiechem na twarzy, spełniłam marzenie, pokonując plażą trasę z Gdańska do Gdyni.

A później przyszła chęć na więcej. Weszłam na swoją ścieżkę uważności i bycia „tu i teraz”, praktykowania slow life i podejścia „mniej- znaczy więcej”. Slow jogging stał się moją codzienną rutyną i kotwicą, dawką endorfin i darmową możliwością korzystania z otaczającej mnie przyrody.

Czas i tak upłynie, powiesz nic odkrywczego. Masz jakieś marzenia, cele, ale myśl, że tyle trzeba czekać sprawia, że nie podejmujesz działania?

To spójrz z innej perspektywy: czy podejmiesz dziś jakieś działanie, czy nie, czas i tak upłynie. Kilka dni, tygodni, miesięcy przeminie. Czy chcesz zrezygnować z tego, co dla Ciebie ważne, tylko dlatego, że osiągniecie tego będzie trwało?

Czas mija. Dni, tygodnie, miesiące…

Decyzja należy do Ciebie.

Zrób pierwszy krok. A później następny. I kolejny.
Działaj i pamiętaj – czas i tak upłynie.

Zapraszam na treningi Slow Jogging w Warszawie.

606 206 703
kowalska26@tlen.pl
@siedmiomilowe_buty