Wszystkim zainteresowanym sylwetką twórcy oraz metodą Slow jogging plecamy lekturę książek

Hiroaki Tanaka, Magdalena Jackowska

Slow Jogging: Lose Weight, Stay Healthy, and Have Fun with Science-Based, Natural Running

Pierwsza książka twórcy metody, prof. Hiroaki Tanaka napisana wpólnie z polską podróżniczką, instruktorką slow joggingu i asystentka w Instytucie Fizjologii Sportu Uniwersytetu Fukuoka w Japonii. Książka prezentuje technikę slow joggingu jako aktywnosci fizycznej pozwalajacej m.in. zrzucić zbędne kilkogramy, ustabikizowac ciśnienie tętnicze i obniżyć skutki uboczne cukrzycy typu II bez jednoczesnego ryzyka kontuzji.

Hiroaki Tanaka, Magdalena Jackowska

Slow Jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie

Jej autorką jest Magdalena Jackowska – podróżniczka, instruktorka slow joggingu i asystentka w Instytucie Fizjologii Sportu Uniwersytetu Fukuoka w Japonii. Książka powstała przy współudziale Hiroaki Tanaki – twórcy i promotora tej formy aktywności. Książka nie tylko prezentuje technikę slow joggingu, ale również przybliża coraz bardziej popularną filozofię życia w rytmie slow. To doskonałe źródło wiedzy i codziennej inspiracji. To też świetny pomysł na początek przygody ze slow joggingiem – techniką biegania dla każdego.

Maciej Kozakiewicz

Slow Jogging. Japońska droga do witalności

Więcej zdrowia, więcej radości, więcej witalności. Slow jogging ma wszystkie zalety biegania, a jednocześnie pozbawiony jest jego wad. Biegając w wolnym rytmie, zapobiegniesz chorobom cywilizacyjnym: otyłości, cukrzycy, chorobom krążenia, a nawet depresji. Jednocześnie nie narazisz się na kontuzje, bóle mięśni, nie przeforsujesz serca i nie odczujesz zmęczenia. Jest i bonus: łatwo zrzucisz kilka kilogramów. Nic dziwnego, że ten rodzaj aktywności okrzyknięto już japońskim sposobem na długowieczność!

Maciej Kozakiewicz

Slow life. Japoński sposób na życie w zdrowiu i długowieczność

Nie musisz nieustannie dążyć do bicia rekordów i poprawy wyników. Zwolnij, a wtedy odnajdziesz życiowy spokój i satysfakcję. Już dziś zbliż się do poziomu aktywności naszych przodków, pokochaj proste czynności, zadbaj o zwiększające witalność nawyki – swoje i twoich dzieci, odżywiaj się mądrze, słuchaj swojego organizmu. Autor Przybliża narzędzia, metody i techniki służące dbaniu o ciało, umysł i ducha.