Wizyty prof. Hiroakiego Tanaki w Polsce
Pierwsza historyczna wizyta prof. Hiroakiego Tanaki w Polsce odbyła się 19 września 2013 roku z okazji I Europejskiego Kongresu Spa w Warszawie. W kongresie udział wzięli specjaliści spa z Austrii, Francji, Japonii, Łotwy oraz Polski. Przedstawili globalne trendy rozwoju idei wellness i spa. W spotkaniu wzięło udział około 90 delegatów z całej Polski. Profesor Tanaka zaprezentował w naszym kraju autorską metodę Slow Joggingu, którą zaczął popularyzować poza Azją. Pierwszym krajem była właśnie Polska, które obecnie jest wiodącym krajem rozwijającym tę metodę umiarkowanej aktywności ruchowej.
Europejski Kongres Spa 2013
„Prof. Hiroaki Tanaka z Japonii podkreślił, jak bardzo ważne jest utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, która przyczynia się do zachowania zdrowia. Najlepszym sposobem jest slow jogging, który stymuluje pracę serca oraz mięśnie, pobudzając organizm do lepszego funkcjonowania.”
Prezentacja slow joggingu na Kongresie spotkała się z zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez uczestników i dziennikarzy. Pierwsze relacje:
„Po krótkiej przerwie, kiedy wróciliśmy do Sali Kongresowej czekał tam na nas przemiły i przezabawny prof. Hiroaki Tanaka, pochodzący z Japonii gdzie wykłada na Uniwersytecie Japońskim. Profesor przeprowadził prezentację o slow joggingu. Okazuje się, że sprytny pomysł, wcale nie męczący i niewymagający wielkiego zaangażowania może być drogą do długowieczności współczesnego człowieka. Głównym powodem szybkiego umierania na świecie jest otyłość. Niestety w biegu codziennych obowiązków, wszechobecnego stresu zapominamy o naszym zdrowiu. Złotym środkiem jest slow jogging lub step. Nasz gość specjalny w swoich badaniach udowodnił, że dzięki poprawieniu wydolności aerobowych jesteśmy w stanie spalić dwukrotnie większą ilość kalorii. Musimy tylko zacząć uprawiać tzw. „powolny bieg”, coś w stylu szybszego chodu, dużo wysiłku to nas nie kosztuje, a przynosi wiele korzyści” – Anna Górzyńska, Miasto Kobiet
Relacje wizyt w kolejnych latach:
Artykuły, książki filmy o slow joggingu
Zapraszamy na szkolenia oraz do książek i filmów. Szczegóły zobaczysz po kliknieciu w ikony.
Obszerny artykuł o Historii biegania w kontekście slow joggingu autorstwa Macieja Kozakiewicza znajdziesz w zakładce „Historia biegania” strony slowjogging.run