Bieganie w stylu slow – najlepszy sposób na zdrowie

Posiada wszystkie zalety biegania, ale pozbawiona jest jego wad. Biegając w stylu Slow zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Badania przeprowadzone na grupie osób cierpiących na choroby serca i nadciśnienie pokazały, że 30 minut Slow joggingu dziennie, 5 razy w tygodniu, skutecznie obniżyło ciśnienie do stopnia, jaki nie był możliwy przy zastosowaniu samych leków. U tych samych badanych zaobserwowano dużo niższy poziom złego cholesterolu i wzrost dobrego.

Dlaczego warto?

favicon Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

1

Chcesz mieć szczupłą sylwetkę, ale uważasz, że bieganie jest zbyt męczące? Biegając Slow Joggingiem spalisz tyle samo kalorii, ile przy szybkim bieganiu. Zatem możesz osiągnąć te same efekty przy dużo mniejszym wysiłku.

favicon Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

2

Podczas Slow Joggingu nie odczuwasz zmęczenia, ponieważ biegasz poniżej tzw. progu mleczanowego. Przy niewielkim obciążeniu stężenie mleczanu we krwi nie ulega zmianie lub podwyższa się nieznacznie. Przy intensywnym wysiłku stężenie mleczanu gwałtownie rośnie, powodując odkładanie się kwasu mlekowego w mięśniach, co objawia się bólem mięśni i uczuciem dużego zmęczenia.

favicon Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

3

Biegając metodą Slow Joggingu lądujesz na śródstopiu, wykorzystując swój naturalny amortyzator – wysklepienie stopy, co chroni Cię przed kontuzjami i urazami stawów kolanowych, bioder i kręgosłupa.

favicon Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

4

Regularny Slow Jogging to doskonałe antidotum na choroby cywilizacyjne: cukrzycę, otyłość, nadciśnienie, miażdżycę, choroby serca. Slow Jogging zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzhaimera. Spokojne, niewyczerpujące bieganie zapobiega obumieraniu komórek hipokampu i przeciwdziała demencji starczej.

O TECHNICE

Jak sugeruje nazwa, Slow Jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie. To właściwie truchtanie i to znacznie wolniej niż większość z nas sobie wyobraża.
Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wcielać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie i w naszym zasięgu!
Profesor Tanaka na filmie wyjaśnia podstawy techniki i zaprasza wszystkich do Slow Joggingu, niezależnie od wieku i kondycji.

NAJCZĘŚCIEJ PYTACIE

Artykuły, książki filmy

Zapraszamy na szkolenia oraz do książek i filmów. Szczegóły zobaczysz po kliknieciu w ikony.

ARTYKUŁY

KSIĄŻKI

FILMY

HISTORIA

Zapraszamy na Szkolenia dla Animatorów i Instruktorów Slow jogging


Zostań pionierem metody treningów posiadajacej szeroki wachlarz przeznaczenia oraz zastosowania