Nasz Mistrz i Nauczyciel prof. Hiroaki Tanaka zostawił nam udokumentowaną wieloletnimi badaniami receptę na zdrowie, wciąż nieznaną wielu milionom ludzi na całym świecie. Teraz już od nas zależy jak sprawnie stanie się najpopularniejszą formą codziennej aktywności Polaków i Europejczyków.
W Polsce zostało dotychczas przeszkolonych 42 instruktorów slow joggingu oraz blisko 70 animatorów. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to dyscyplina z potencjałem przynajmniej tak dużym jak nordic walking, nie trudno dostrzec, iż potrzeby rynku na tę aktywność będą szybko rosły.

Slow jogging jest umiarkowaną aktywnością fizyczną pozwalającą utrzymać organizm w zdrowiu, zaś dla zaawansowanych technicznie i wysiłkowo dyscyplin stanowi doskonałe uzupełnienie i może być w nich bazą wydolnościowo-kondycyjną.
Biografia i badania prof. Hiroakiego Tanaki oraz doświadczenia jego bliskich współpracowniczek Magdaleny Jackowskiej oraz Noriko Sato potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie niko niko a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu (przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci).

Stowarzyszenie Slow Jogging Polska prowadzi certyfikowane szkolenia dla Animatorów i Instruktorów Slow joggingu na licencji Japan Slow Jogging Association (reprezentowanym przez prof. Hiroaki Tanakę) oraz International Slow Jogging Association (reprezentowanym przez Magdalenę Jackowską).

SZKOLENIE DLA ANIMATORÓW SLOW JOGGINGU

I POZIOM – PRZYGOTOWUJE DO KURSKU INSTRUKTORSKIEGO

Na szkoleniu dowiesz się m.in. czym jest technika slow joggingu i jak ją przekazywać, metody praktycznych ćwiczeń, techniki z indywidualnym omówieniem zasad oraz zasady pracy z różnorodną grupą treningową (osoby starsze, osoby z nadwagą).

Szkolenie kończy się egzaminem ze zdobytej wiedzy.

trening slow joggingu w mieście n podwórku blokowiska
grupa instruktorów na szkoleniu certyfikującym 2018

KURS INSTRUKTORSKI

II POZIOM – CERTYFIKOWANY PRZEZ INTERNATIONAL SLOW JOGGING ASSOCIATION

Na szkoleniu poznasz m.in. pogłębione zasady techniki slow joggingu, anatomię i fizjologię sportową, wybrane elementy treningu, w tym dla długich dystansów oraz weźmiesz udział w treningach praktycznych w grupie z możliwością indywidualnych wskazówek.

Szkolenie kończy się egzaminem ze zdobytej wiedzy i prezentacją prawidłowej techniki.

Oba szkolenia są nadzorowane merytorycznie przez reprezentantów Japan Slow Jogging Association, International Slow Jogging Association oraz polskich pracowników AWF.

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ INSTRUKTOREM SLOW JOGGINGU?

Przyłączając się już teraz na początku ścieżki popularyzowania tej metody treningów w Polsce masz szansę należeć do pionierów i zyskać „premię nowości”
Otrzymujesz wiedzę, kwalifikacje oraz uprawnienia do odpłatnego i nieodpłatnego popularyzowania jednej z najdoskonalszych technik aktywności ruchowej
Potrzeby profilaktyki zdrowotnej stały się wyzwaniem cywilizacyjnym co powinno się przekładać na możliwości zastosowania w wielu sferach: system edukacji, służby mundurowe, kluby fitness, rehabilitacja
Slow jogging może stanowić formę atrakcyjnego uzupełnienia i wzbogacenia twojej dotychczasowej aktywności zawodowej (w roli instruktora fitness, trenera personalnego, pracownika obiektu sportowo-rekreacyjnego) lub być zajęciem „po godzinach” dającym satysfakcję oraz kontakt z ludźmi
Łączysz przyjemne z pożytecznym – dbasz o swoje zdrowie, jednocześnie podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje możesz wspierać innych.
Zyskujesz dostęp do organizacji uczącej, rozwijającej się, wypracowującej zróżnicowane programy treningu dla: sportowców amatorów, osób pragnących się odchudzić, osób 50+, matek wracających do kondycji po porodzie, miłośników życia fit!
Zyskujesz kompleksową i rozwijaną systemowo pomoc w prowadzeniu zajęć we własnym otoczeniu mogąc opierać się na sprawdzonej i dobrze udokumentowanej technice