Nasz Mistrz i Nauczyciel prof. Hiroaki Tanaka zostawił nam udokumentowaną wieloletnimi badaniami receptę na zdrowie, wciąż nieznaną wielu milionom ludzi na całym świecie. Teraz już od nas zależy jak sprawnie stanie się najpopularniejszą formą codziennej aktywności Polaków i Europejczyków.
W Polsce zostało dotychczas przeszkolonych 96 instruktorów slow joggingu. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to dyscyplina z potencjałem przynajmniej tak dużym jak nordic walking, nie trudno dostrzec, iż potrzeby rynku na tę aktywność będą szybko rosły.
Slow jogging jest umiarkowaną aktywnością fizyczną pozwalającą utrzymać organizm w zdrowiu, zaś dla zaawansowanych technicznie i wysiłkowo dyscyplin stanowi doskonałe uzupełnienie i może być w nich bazą wydolnościowo-kondycyjną.
Biografia i badania prof. Hiroakiego Tanaki oraz doświadczenia jego bliskich współpracowniczek Magdaleny Jackowskiej oraz Noriko Sato potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie niko niko a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu (przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci).

Stowarzyszenie Slow Jogging Polska prowadzi certyfikowane kursy i szkolenia dla Animatorów i Instruktorów Slow joggingu na licencji Japan Slow Jogging Association (reprezentowanym przez prof. Hiroaki Tanakę) oraz International Slow Jogging Association (reprezentowanym przez Magdalenę Jackowską).
Certyfikacja instruktora slow joggingu jest dwustopniowa i dopiero po uzyskaniu certyfikacji drugiego stopnia uczestnik kursów staje się pełnoprawnym instruktorem slow joggingu, który może komercyjnie prowadzić treningi. Wymaga to kilkumiesięcznego procesu przygotowań i odbycia dwóch szkoleń. Poniżej przedstawiamy charakterystykę kursów, zaś szczegóły przekazujemy drogą korespondencyjną.
KURS DLA ANIMATORÓW SLOW JOGGINGU
I POZIOM – ANIMATOR slow joggingu (certyfikat krajowy), przygotowuje do kursu instruktorskiego
Na kursie dowiesz się m.in. czym jest technika slow joggingu i jak ją przekazywać, metody praktycznych ćwiczeń, techniki z indywidualnym omówieniem zasad oraz zasady pracy z różnorodną grupą treningową (osoby starsze, osoby z nadwagą).
Kurs przygotuje cię do:
Na szkoleniu otrzymasz:
Kurs prowadzony jest przez:
KONSULTACJE:
Kurs kończy się egzaminem ze zdobytej wiedzy i uprawnia do prowadzenia samodzielnych treningów w roli kandydata na Instruktora (animatora) Stowarzyszenia Slow Jogging Polska.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W KURSIE
Uczestnicy uzyskają niezbędną wiedzę bezpośrednio od doświadczonych instruktorów Stowarzyszenia Slow Jogging Polska.
W naszych codziennych działaniach koncentrujemy się na ofercie dotyczącej wsparcia w uruchamianiu sąsiedzkich grup treningowych w celu upowszechniania slow joggingu w Polsce. Udział w kursie nie wymaga doświadczeń w aktywnościach ruchowych i rekreacji, ale oczywiście wszystkie dodatkowo posiadane kursy i praktyka pracy z ludźmi są dodatkowym atutem uczestnika.
Terminy 2021 (szczegóły po kliknięciu):
Opłaty:
Certyfikacja instruktora slow joggingu jest dwustopniowa i dopiero po uzyskaniu certyfikacji drugiego stopnia stajesz się pełnoprawnym instruktorem slow joggingu, który może komercyjnie prowadzić treningi. Wymaga to kilkumiesięcznego procesu przygotowań i odbycia dwóch szkoleń.

Terminy 2021 (szczegóły po kliknięciu):
By wziąć w nim udział należy wcześniej ukończyć kurs przygotowawczy.
Opłaty:

KURS INSTRUKTORSKI
II POZIOM – INSTRUKTOR slow joggingu (certyfikat międzynarodowy)
Podczas kursu poznasz m.in. pogłębione zasady techniki slow joggingu, anatomię i fizjologię sportową, wybrane elementy treningu, w tym dla długich dystansów oraz weźmiesz udział w treningach praktycznych w grupie z możliwością indywidualnych wskazówek.
Kurs instruktorski przygotuje Cię do:
Na szkoleniu otrzymasz:
Kurs kończy się egzaminem ze zdobytej wiedzy i prezentacją prawidłowej techniki i uprawnia do komercyjnego prowadzenia treningów.
Oba szkolenia są nadzorowane merytorycznie przez reprezentantów Japan Slow Jogging Association, International Slow Jogging Association oraz polskich pracowników AWF. Więcej informacji:

Katarzyna Daniek

Maciej Kozakiewicz