CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

CZYTAM DALEJ >>

SZCZEGÓŁY

Zapraszamy na Szkolenia dla Animatorów i Instruktorów Slow jogging

 

Zostań pionierem metody treningów posiadającej szeroki wachlarz przeznaczenia oraz zastosowania

HISTORIA BIEGANIA

ARTYKUŁY

HISTORIA

FILMY

KSIĄŻKI

PEŁNA RELACJA

PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU

Sprawdź również

Relacje wizyt w kolejnych latach

Prof. Tanaki w Polsce

Prezentacja slow joggingu na Kongresie spotkała się z zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez uczestników i dziennikarzy. Pierwsze relacje:

 

„Po krótkiej przerwie, kiedy wróciliśmy do Sali Kongresowej czekał tam na nas przemiły i przezabawny prof. Hiroaki Tanaka, pochodzący z Japonii gdzie wykłada na Uniwersytecie Japońskim. Profesor przeprowadził prezentację o slow joggingu. Okazuje się, że sprytny pomysł, wcale nie męczący i niewymagający wielkiego zaangażowania może być drogą do długowieczności współczesnego człowieka. Głównym powodem szybkiego umierania na świecie jest otyłość. Niestety w biegu codziennych obowiązków, wszechobecnego stresu zapominamy o naszym zdrowiu. Złotym środkiem jest slow jogging lub step. Nasz gość specjalny w swoich badaniach udowodnił, że dzięki poprawieniu wydolności aerobowych jesteśmy w stanie spalić dwukrotnie większą ilość kalorii. Musimy tylko zacząć uprawiać tzw. „powolny bieg”, coś w stylu szybszego chodu, dużo wysiłku to nas nie kosztuje, a przynosi wiele korzyści”

 

– Anna Górzyńska, Miasto Kobiet

GAZETA.PL: 70-latek z Japonii biega maratony poniżej 4 godzin (2017)

 

Jesteś niezadowolony ze swojego wyniku w maratonie? Zredukuj wagę i naucz się prawidłowej techniki biegu. Oto recepta Hiroakiego Tanaki, 70-letniego japońskiego profesora fizjologii sportu na imponujące życiówki.

POMORSKIE MIASTO: Z-ca prezydenta Gdańska trenował slow jogging z Hiroaki Tanaką (2017)

 

Zastępca prezydenta Gdańska oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku biegali wspólnie z prof. Tanaką. Wspólny trening był okazją do poznania samej techniki biegu oraz dobroczynnego wpływu tego rodzaju aktywności fizycznej na organizm. Tego samego dnia w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku odbył się wykład profesora Tanaki.

RADIO KRAKÓW: Slow jogging, czyli lekcja niezwykłego gościa krakowskiej AWF (2017)

 

Prof. Hiroaki Tanaka poświęcił wiele lat badań w Instytucie Fizjologii Sportu, by znaleźć zależności dotyczące aktywności fizycznej. Z czasem stało się dla niego jasne, że aktywność fizyczna, podejmowana codziennie przez 30-60 min., ale na tyle lekka, by móc wykonywać ją z uśmiechem, jest panaceum na wiele dolegliwości trapiących współczesnego człowieka.

GDAŃSK.PL: Niko Niko, czyli jak biegać z uśmiechem. (2017)

 

Podczas spotkania prof. Hiroaki Tanaka, twórca metody biegania w stylu Niko Niko (z jap. z uśmiechem) opowiedział na czym polegają treningi Slow Joggingu, jakie dają korzyści i czy potrzebne jest specjalne przygotowanie, by uprawiać ten rodzaj sportu.

na:TEMAT „Slow jogging jest dla każdego” (2014)

 

Bieganie metodą slow jogging to zupełnie nowe podejście do biegania. Ze swojej trenerskiej perspektywy slow jogging jest szansą dla to, aby ruszyć z kanap te osoby, które teoretycznie są nie-do-ru-sze-nia. Niesamowite jest to, że dzięki slow joggingowi wielu doświadczonych biegaczy odkryło bieganie na nowo. Na ostatnim treningu zapytałem kilku osobom proste pytanie: co slow jogging zmienił w Twoim podejściu do tradycyjnego biegania? Oto kilka przykładowych odpowiedzi.

GŁOS WIELKOPOLSKI: Japoński twórca treningu Niko na wykładach i prezentacji podczas weekendu majowego w Boszkowie! (2014)

 

Slow Jogging to jedna z najlepszych i najpopularniejszych metod na codzienną dbałość o formę i samopoczucie. W hotelu Sułkowski profesor poprowadził wykłady i zajęcia na świeżym powietrzu, prezentując slow jogging w praktyce.

NEWSERIA: Pierwsza w Polsce książka o slow joggingu to zarazem poradnik życia w spokojnym rytmie. (2014)

 

Autorzy, prof. Hiroaki Tanaka i Magdalena Jackowska, mają nadzieję, że dzięki jej lekturze do biegania przekonają się także osoby starsze i mało aktywne fizycznie. Książka jest także poradnikiem na temat życia w wolnym tempie.

Pierwsza historyczna wizyta prof. Hiroakiego Tanaki w Polsce odbyła się 19 września 2013 roku z okazji I Europejskiego Kongresu Spa w Warszawie. W kongresie udział wzięli specjaliści spa z Austrii, Francji, Japonii, Łotwy oraz Polski. Przedstawili globalne trendy rozwoju idei wellness i spa. W spotkaniu wzięło udział około 90 delegatów z całej Polski. Profesor Tanaka zaprezentował w naszym kraju autorską metodę Slow Joggingu, którą zaczął popularyzować poza Azją.

 

Pierwszym krajem była właśnie Polska, które obecnie jest wiodącym krajem rozwijającym tę metodę umiarkowanej aktywności ruchowej.

Europejski Kongres Spa 2013

„Prof. Hiroaki Tanaka z Japonii podkreślił, jak bardzo ważne jest utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, która przyczynia się do zachowania zdrowia.

 

Najlepszym sposobem jest slow jogging, który stymuluje pracę serca oraz mięśnie, pobudzając organizm do lepszego funkcjonowania.”

 

Obszerny artykuł o Historii biegania w kontekście slow joggingu autorstwa Macieja Kozakiewicza znajdziesz w zakładce „Historia biegania” strony slowjogging.run

STOWARZYSZENIE SLOW JOGGING POLSKA z siedzibą przy ul. Płk. Profesora Wacława Deca 3, lok. 2, 94-246 Łódź, NIP: 7272835751, REGON: 368927588. Forma prawna: STOWARZYSZENIA NIEWPISANE DO KRS. Organ rejestrowy: PREZYDENT MIASTA ŁÓDŹ. Rodzaj rejestru lub ewidencji: EWIDENCJA STOWARZYSZEŃ ZWYKŁYCH. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl