ZOBACZ W SKLEPIE

ZOBACZ W SKLEPIE

WYWIAD NR 2

WYWIAD NR 1

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ NR 1

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ NR 2

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

ZOBACZ KSIĄŻKĘ

Znane marki o Slow Joggingu

Znani o Slow Joggingu

Rekomendacje

 

 

Nominacja do Sportowej Książki Roku 2019 Sportowa Książka Roku

Co właściwie oznacza holistyczne podejście do życia? Tego wszystkiego dowiecie się z cyklu Medycyna Holistycznie. W każdym eksperci z różnych dziedzin przybliżają nam swoje metody leczenia. Slow jogging jako element holistycznego życia.
 
TVP VOD

M. Jackowska: „W codziennej gonitwie stwarza okazję, by pobyć razem – dobrze się bawiąc, nawet nie zauważamy upływu czasu, a z nim utraty kalorii. Slow jogging to unikatowe zajęcie, które przy minimum nakładów łączy w sobie naturalną pielęgnację zdrowia z bezpośrednią komunikacją międzyludzką – dwie kluczowe sprawy, o których człowiek XXI wieku ma tendencję zapominać”.
 
Interia Kobieta

 

Samo słowo „jogging” oznacza „wolne bieganie”. Slow jogging to coś zdecydowanie wolniejszego. Bieg w spacerowym tempie może pomóc ci schudnąć.
 
myfitness.pl

 

Slow jogging wpływa na organizm równie pozytywnie jak klasyczne bieganie, ale nie jest dla niego tak obciążający. Wzmacnia serce, płuca i mięśnie, nie obciąża stawów, nie powoduje kontuzji oraz nie wywołuje zadyszki ani zmęczenia. To idealna aktywność dla biegaczy powracających do treningów po długotrwałej kontuzji czy dla osób starszych.
 
Dr Gaja

 

 

Regularny Slow Jogging to doskonałe antidotum na choroby cywilizacyjne: cukrzycę, otyłość, nadciśnienie, miażdżycę, choroby serca. Slow Jogging zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzhaimera. Spokojne, niewyczerpujące bieganie zapobiega obumieraniu komórek hipokampu i przeciwdziała demencji starczej.
 
Sante

 

Slow jogging podbił serca fanów aktywności fizycznej na całym świecie. Ta pochodząca z Japonii i niezwykle prosta technika treningu biegowego uznana została za skuteczną formę profilaktyki zdrowotnej.
 
Magical Shoes

 

Ten pomysł na trening w duchu slow również wywodzi się z Azji i podobno jest jednym z sekretów Japończyków na długowieczność. Slow jogging wymyślił profesor nauk o sporcie Hiroaki Tanaka z Uniwersytetu w Fukuoce.
 
ELLE SPORT

 

To bieg nieco wolniejszy niż trucht. Choć może się wydawać, że slow jogging nie jest trudny, okazuje się, że to sport wymagający, ale dla chcących zrzucić kilogramy i poprawić kondycję – skuteczny.
 
Polskie Radio

 

Slow jogging to propozycja dla tych, którzy nie zdołali pokochać biegania, ale wciąż poszukują odpowiedniej dla siebie formy aktywności. Bieganie w rytmie slow, czyli powolne truchtanie jest doskonałym sposobem na zachowanie kondycji.
 
Radio ZET

 

Jogging to dla wielu osób bieganie w wolnym tempie. Tymczasem jogging to rekreacyjne bieganie bez planu treningowego, polegające głównie na stąpaniu z nogi na nogę, bez presji czasu. I jedna, i druga definicja jest zgodna z prawdą. A czym wobec tego jest Slow Jogging – skoro już sam jogging jest wolnym bieganiem?
 
Empik

 

Slow jogging może trenować każdy, bez względu na wiek i sprawność. Bardzo dobrze wpływa na poprawę funkcjonowania mózgu. Dzięki niej będziemy łatwiej mogli się odstresować i dłużej zachować młodość.
 
Allegro

 

Dopiero w 1995 roku Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Sportowej (ACSM) potwierdziło skuteczność lekkiej aktywności fizycznej i metoda Profesora Tanaki zaczęła wzbudzać ogromne zainteresowanie po drugiej stronie globu. Stała się przedmiotem licznych badań naukowych zarówno w Japonii jak i Ameryce, a w 2009 po raz pierwszy zaprezentowano slow jogging w telewizji.
 
Onet Facet

 

A. Sierpowska: „Slow jogging wnosi pewną rewolucyjną myśl. Pozwala nam wrócić do prawdziwej esencji biegania, czyli przemieszczania się na śródstopiu w rytmie dostosowanym do naszego własnego rytmu. Jest to bardzo istotne, że biegając, patrzymy, w jaki sposób oddychamy, gdzie jest nasz punkt zmęczenia i do niego staramy się dobiec. Po trzech tygodniach okazuje się, że ten punkt zmęczenia nam się przesuwa”.
 
Wprost

 

 
Metoda slow jogging, truchtu opracowanego przez japońskiego profesora Hiroakiego Tanakę to idealny, złoty środek. To aktywność, która posiada wszystkie zalety biegania, ale nie ma jego wad. Może ją uprawiać każdy, bez względu na wiek, wagę czy poziom kondycji fizycznej.
 
LIBERTE

 

Nie musisz pędzić jak wariat, by zyskać zgrabną sylwetkę i zdrowie na długie lata. Jak przekonuje Hiroki Tanaka, dyrektor Instytutu Fizjologii Sportu Uniwersytetu Fukuoka w Japonii, należy ćwiczyć w takim tempie, by sprawiało to przyjemność. W przeciwnym razie zrezygnujesz z treningów!

 
POLKI.PL

 

Twórca metody zaleca, aby wolno biegać przynajmniej 180 minut w tygodniu. Ważne jest to, że nie musisz pokonywać całego dystansu od razu. Przykładowo, japońscy biznesmeni biegają 10 minut przed dotarciem do pracy, 10 – przed pójściem na lunch i kolejne 10 podczas powrotu do domu.

 
HELLO ZDROWIE

 

Regularna aktywność fizyczna jest zalecana każdemu. Pozwala ona poprawić ogólną wydolność organizmu, zachować lepsze samopoczucie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Aktywność fizyczna musi być dopasowana do możliwości i stanu zdrowia. Za jedną z najmniej intensywnych uznawany jest slow jogging.
 
Nationale Nederlanden

 

Chcesz być aktywny fizycznie, ale nie znalazłeś jeszcze dla siebie odpowiedniej dyscypliny? Być może odpowiedzią na twoje potrzeby jest slow jogging. Slow jogging to forma aktywności, która nie wymaga zbyt dużo od osoby ćwiczącej – wystarczy znaleźć czas i chęci. Slow jogging nie wyczerpuje, pozwala się wyciszyć i zrelaksować.
 
WP abcZdrowie

 

Bieganie poprawia kondycję serca i płuc, spala tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie, pozytywnie wpływa na jakość snu oraz pomaga pacjentom z depresją i innymi problemami psychicznymi. Każdy rodzaj biegania ma korzystny wpływ na zdrowie, chociaż spalanie kalorii i tłuszczu zależy od dystansu i szybkości.
 
na:Temat

 

Osoby, które stresują się wysiłkiem biegowym, nie muszą już czuć obaw. Dzięki metodzie japońskiego profesora nie zmęczą się ani nadmiernie nie spocą, a aktywnie spędzą czas. Co ciekawe, w dużym komforcie i z uśmiechem na ustach, czyli zgodnie z założeniami tego systemu.
 
Magazyn Bieganie

 

Nie trzeba wyciskać z siebie ostatnich potów i bić życiowych rekordów, by być szczupłym i zdrowym. Można biegać (a raczej truchtać) przez pół godziny dziennie, by korzyści z takiej aktywności odczuły zarówno ciało, jak i psychika.
 
Onet Kobieta

 

Jogging w pierwotnym założeniu jest bardzo bliski slow joggingowi. Ale teraz stworzono atmosferę do rywalizacji – na całym świecie wszyscy się ścigają, począwszy od pięciokilometrowych biegów, a skończywszy na ultramaratonach. Pierwotny zdrowotny jogging został zmarginalizowany.
 
Instytut Dobrego Życia

 

 

Slow jogging to japoński sposób na długowieczność. Bieganie w tempie wolniejszym od chodu zwiększa wytrzymałość organizmu, spowalnia procesy starzenia, poprawia sprawność intelektualną oraz pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów.
 
dziennik.pl

 

A jeśli pragniesz schudnąć albo po prostu dbasz o sylwetkę, ale czasem chcesz sobie pozwolić na kulinarne grzeszki, slow jogging również jest dla ciebie!
 
Poradnik Zdrowie

 

Bieganie to naturalna forma ruchu, którą mogą i powinni uprawiać wszyscy. Wiele wskazuje na to, że nasze ciało jest bardziej stworzone do biegania niż do chodzenia. Dla tych, którzy uważają, że to nieprawda, wymyślono Slow Jogging.
 
BIEGANIE.PL

 

Slow Jogging ist mehr als langsames Laufen. Es ist effektives Training in entspanntem Tempo. Die Mischung aus Laufen und Gehen schont Gelenke – Hüfte und Knie (aber auch die Wirbelsäule) werden kaum belastet.
 
RTL NEWS

 

Technika slow joggingu jest wyjątkowo prosta i efektywna. Pozwala na zwiększenie kondycji i odporności, jednocześnie nie obciążając kolan i stawów.
 
DECATHLON

 

Japonia oszalała na punkcie slow joggingu. Nic dziwnego. Spokojnym truchtem można dojść nawet do formy maratończyka. A treningi zacząć w dowolnym momencie życia.
 
NEWSWEEK

 

Jesteś wystarczająco „slow”, kiedy możesz swobodnie rozmawiać, a nawet podśpiewywać. Nawet przy takim spacerowym tempie, dzięki zaangażowaniu wielu grup mięśniowych, spalasz dwa razy więcej kalorii niż podczas marszu.
 
RUNNER’S WORLD

Orina Krajewska

 

„Gdy poznałam prof. Tanakę, twórcę slow joggingu, zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na aktywność fizyczną. Stałam się też ogromną fanką slow joggingu, biegam nie tylko dla zdrowia, ale też w imię pamięci twórcy tej metody, który pozostaje dla mnie prawdziwą inspiracją.”

 

Książka: Slow jogging. Japońska droga do witalności

Anna Lewandowska

 

„Możecie spróbować spokojniejszej wersji biegania! Slow jogging ma tyle samo zalet co normalne bieganie, ale znacznie mniej obciąża organizm. To bieganie w tempie możliwie najwolniejszym. Nie ścigasz się sam ze sobą, ani z innymi. Biegniesz powoli ciesząc się po prostu z tego, że się ruszasz. Możesz swobodnie gawędzić, bo biegniesz w prędkością, która cały czas pozwala rozmawiać bez zadyszki. Slow jogging ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. Spróbuj!!!” – Anna Lewandowska

 

Zacznij od mniejszego obciążenia.Wiele osób popełnia błąd i wstaje z kanapy, by przebiegać od razu długie dystanse. Hola, hola, a co z kontuzjami? Zaraz okaże się, że nabawiłeś się problemów ze stawami skokowymi, ze stawami kolanowymi, pachwiną, przyczepami i ścięgnami, a na koniec ból w odcinku lędźwiowym…

Obciążenie zwiększaj stopniowo.

 

Nasza psychika często jest gotowa na więcej, ale nie ciało, zwłaszcza nogi… Daj im się zaadaptować. Wierzę, że jesteś ambitny, ale rób pierwsze kroki roztropnie, bądź cierpliwy. Coś mogę o tym powiedzieć: sama przed laty popełniałam ten błąd i doznałam kontuzji w stawie skokowym. Przyzwyczaj swoje mięśnie, stawy, ścięgna i więzadła do planowanego wysiłku.Ciesz się z biegania!

Wojciech Eichelberger

 

„Gdy wpadła mi w ręce książka profesora Tanaki, z radością skonstatowałem, że technika slow joggingu – choć bliższa klasycznej technice biegowej i kulturze fitness – jest prawie identyczna, jak biegu transowego. W ten sposób wszechstronna, terapeutyczna i rozwojowa funkcja biegu transowego doczekała się mimochodem solidnej naukowej podbudowy. Uznajmy więc trafność starego polskiego powiedzenia „jak go zwał, tak go zwał – byle by się dobrze miał” i bez zwłoki zacznijmy praktykować tę formę biegania. A temu, że zarówno podejrzliwi adepci, jak i entuzjaści slow joggingu będą się dobrze mieć, daję 100% gwarancji.”

 

 

Książka: Slow life. Japoński sposób na życie w zdrowiu i długowieczność

Robert Korzeniowski

 

Mogłoby się wydawać, że tak podstawowe czynności, jak bieganie i chodzenie, nie żądzą się żadnymi skomplikowanymi zasadami. To jednak nieprawda – wprowadzenie nawet małych reguł może sprawić, że nieświadomie zaczniemy uprawiać choćby slow-jogging – objaśnia Robert Korzeniowski.

 

Dlaczego tak stanowczo podkreślałeś, że nie biegasz w słuchawkach?

R. Korzeniowski: „To jedyna najważniejsza droga, by synchronizować nasze zmysły: dotyk, słuch, a nawet smak. Wyobraź sobie, że powietrze smakuje. Zmysły sprawiają, że w pełni odnajdujemy się w otoczeniu – tu i teraz. Jest to coś bardzo realnego i możemy czerpać przyjemność z tego co nam wysyła otoczenie. Jeśli odcinamy się dźwiękiem, nie jesteśmy w stanie usłyszeć muzyki świata”.

Jolanta Kwaśniewska

 

Pani Jolanta Kwaśniewska udzieliła rekomendacji w pierwszej w Europie książce o Slow joggingu, wydanej przez łódzkie Wydawnictwo Galaktyka: „Slow jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie”, autorstwa Hiroakiego Tanaki i Magdaleny Jackowskiej.

 

„To książka, której nie może zabraknąć w naszych biblioteczkach! Jest podręcznikiem dla tych, którzy wcześniej nie interesowali się bieganiem, oraz źródłem dodatkowej wiedzy dla doświadczonych sportowców. Slow jogging jest nie tylko zwykłym truchtaniem. To przede wszystkim sposób na długie, aktywne i zdrowe życie z uśmiechem! Jestem głęboko przekonana, że tę lekturę rozpoczną Państwo w fotelach, a skończą, przemierzając swoje ulubione ścieżki w tempie niko niko.” – Jolanta Kwaśniewska

STOWARZYSZENIE SLOW JOGGING POLSKA z siedzibą przy ul. Płk. Profesora Wacława Deca 3, lok. 2, 94-246 Łódź, NIP: 7272835751, REGON: 368927588. Forma prawna: STOWARZYSZENIA NIEWPISANE DO KRS. Organ rejestrowy: PREZYDENT MIASTA ŁÓDŹ. Rodzaj rejestru lub ewidencji: EWIDENCJA STOWARZYSZEŃ ZWYKŁYCH. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl