List Prezesa Mority Uchiyamy

na X Rocznicę popularyzacji Slow Joggingu w Polsce oraz w Europie

Fukuoka, 28.02.2023 r.

Drodzy Miłośnicy Slow Joggingu w Polsce,

 

W tym roku obchodzona jest 10. Rocznica popularyzacji Slow Joggingu w Polsce oraz w Europie. Slow Jogging nie oznacza po prostu “biegania wolno”. To konkretna metoda opracowana na podstawie 48 lat pracy badawczej prof. Hiroakiego Tanaki z Uniwersytetu Fukuoka w Japonii, który udowodnił, że nawet lekka aktywność fizyczna jest skuteczna dla naszego zdrowia i sprawności.

 

W czerwcu 2009 Japońska telewizja NHK zaprezentowała Slow Jogging w programie Tameshite Gatten wywołując natychmiastowe, ogromne zainteresowanie. Utworzyliśmy wówczas Japan Slow Jogging Association, rozpoczęliśmy organizację warsztatów w całym kraju i stworzyliśmy system kształcenia instruktorów, pozwalający im przekazywać wiedzę w zgodzie z zamysłem Prof. Tanaki, w sposób efektywny i przede wszystkim bezpieczny. W całym kraju powstała sieć oficjalnych klubów Slow Joggingu.W 2013 Magdalena Jackowska, asystentka Profesora Tanaki i przedstawicielka Slow Jogging International, przedstawiła po raz pierwszy metodę w swojej ojczyźnie, Polsce, gdzie również spotkała się ona z dużym zainteresowaniem. Organizowaliśmy warsztaty, a Profesor Tanaka udzielił wielu wywiadów dla telewizji i prasy. Z upoważnienia Slow Jogging International utworzono oddział lokalny – Stowarzyszenie Slow Jogging Polska, które wzięło na siebie kształcenie instruktorów i promowanie tej coraz bardziej popularnej metody w Polsce.

 

Od tamtej pory Stowarzyszenie Slow Jogging Polska stoi na straży poprawnej i bezpiecznej techniki Slow Joggingu promując metodę w oparciu o japoński model szkoleniowy, corocznie kształcąc rosnące grono licencjonowanych instruktorów. Kursy organizowane przez Stowarzyszenie Slow Jogging Polska z upoważnienia Slow Jogging International dostępne są dla wszystkich chętnych. Zapraszamy do udziału i zapoznania się z teorią i praktyką opartą na wieloletnich badaniach Prof. Hiroakiego Tanaki, przyczyniając się do dalszej popularyzacji Slow Joggingu w Polsce i w Europie.

 

 

Z poważaniem

 

Morita Uchiyama

Prezes Japan Slow Jogging Association

STOWARZYSZENIE SLOW JOGGING POLSKA z siedzibą przy ul. Płk. Profesora Wacława Deca 3, lok. 2, 94-246 Łódź, NIP: 7272835751, REGON: 368927588. Forma prawna: STOWARZYSZENIA NIEWPISANE DO KRS. Organ rejestrowy: PREZYDENT MIASTA ŁÓDŹ. Rodzaj rejestru lub ewidencji: EWIDENCJA STOWARZYSZEŃ ZWYKŁYCH. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl