Szkolenia są nadzorowane merytorycznie przez reprezentantów Japan Slow Jogging Association, International Slow Jogging Association oraz polskich pracowników AWF.

Certyfikacja instruktora slow joggingu jest dwustopniowa i dopiero po uzyskaniu certyfikacji drugiego stopnia stajesz się pełnoprawnym instruktorem slow joggingu, który może komercyjnie prowadzić treningi. Wymaga to kilkumiesięcznego procesu przygotowań i odbycia dwóch szkoleń.

EDYCJE SZKOLEŃ INSTRUKTORSKICH

ZAPISY

OFERTA

REGIONALNI LIDERZY SJ

CERTYFIKOWANI INSTRUKTORZY

Dlaczego warto zostać instruktorem Slow Joggingu?

Szkolenia dla animatora i instruktora

Joanna Gradek

Master Instruktor Slow Joggingu

Katarzyna Daniek

Wiceprezes ds. szkoleń

Maciej Kozakiewicz

Prezes SSJP

Instruktor Slow Jogging

 Przyłączając się już teraz na początku ścieżki popularyzowania tej metody treningów w Polsce masz szansę należeć do pionierów i zyskać „premię nowości”
 
 Otrzymujesz wiedzę, kwalifikacje oraz uprawnienia do odpłatnego i nieodpłatnego popularyzowania jednej z najdoskonalszych technik aktywności ruchowej
 
 Potrzeby profilaktyki zdrowotnej stały się wyzwaniem cywilizacyjnym co powinno się przekładać na możliwości zastosowania w wielu sferach: system edukacji, służby mundurowe, kluby fitness, rehabilitacja
 
 Slow jogging może stanowić formę atrakcyjnego uzupełnienia i wzbogacenia twojej dotychczasowej aktywności zawodowej (w roli instruktora fitness, trenera personalnego, pracownika obiektu sportowo-rekreacyjnego) lub być zajęciem „po godzinach” dającym satysfakcję oraz kontakt z ludźmi
 
 Łączysz przyjemne z pożytecznym – dbasz o swoje zdrowie, jednocześnie podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje możesz wspierać innych.
 
 Zyskujesz dostęp do organizacji uczącej, rozwijającej się, wypracowującej zróżnicowane programy treningu dla: sportowców amatorów, osób pragnących się odchudzić, osób 50+, matek wracających do kondycji po porodzie, miłośników życia fit!
 
 Zyskujesz kompleksową i rozwijaną systemowo pomoc w prowadzeniu zajęć we własnym otoczeniu mogąc opierać się na sprawdzonej i dobrze udokumentowanej technice

Terminy 2024:

 

 20-22 września 2024 na AWF w Krakowie
 

By wziąć w nim udział należy wcześniej ukończyć szkolenie przygotowawcze.

 

 

Opłaty:

 

Opłata za szkolenie instruktorskie: 1980 zł (zaliczka 1000zł do 30 czerwca, kolejne 980 zł do 31 sierpnia).
 
 

Kontakt:

slowjogging.polska@gmail.com

SZKOLENIE DLA INSTRUKTORÓW SLOW JOGGINGU

II POZIOM – INSTRUKTOR slow joggingu (certyfikat międzynarodowy)

 

Podczas szkolenia poznasz m.in. pogłębione zasady techniki slow joggingu, anatomię i fizjologię sportową, wybrane elementy treningu, w tym dla długich dystansów oraz weźmiesz udział w treningach praktycznych w grupie z możliwością indywidualnych wskazówek.

 

Szkolenie instruktorskie przygotuje Cię do:

 

profesjonalnego przekazywania wiedzy na temat slow joggingu różnym grupom docelowym
rozpoznania potrzeb i możliwości i poprowadzenia różnych osób prawidłową techniką
wsparcia osób z różnymi wyzwaniami kondycyjnymi
samodzielnego i odpłatnego prowadzenia grup na różnym poziomie zaawansowania
 

Na szkoleniu otrzymasz:

 

szczegółowe informacje o technice slow joggingu w połączeniu z elementami anatomii
narzędzia do pracy z grupą i monitorowania postępów
zaawansowaną pracę z tętnem uzupełniającą technikę
modele biznesowe samodzielnego działania
 

Szkolenie kończy się egzaminem ze zdobytej wiedzy i prezentacją prawidłowej techniki i uprawnia do  komercyjnego prowadzenia treningów.

 

W wyniku ukończenia szkolenia uzyskujesz stopień rozwoju SJ dan 2
 
 

SZCZEGÓŁOWE NFORMACJE I ZAPISY:

Nasz Mistrz i Nauczyciel prof. Hiroaki Tanaka zostawił nam udokumentowaną wieloletnimi badaniami receptę na zdrowie, wciąż nieznaną wielu milionom ludzi na całym świecie. Teraz już od nas zależy jak sprawnie stanie się najpopularniejszą formą codziennej aktywności Polaków i Europejczyków. W Polsce zostało dotychczas przeszkolonych 96 instruktorów slow joggingu. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to dyscyplina z potencjałem przynajmniej tak dużym jak nordic walking, nie trudno dostrzec, iż potrzeby rynku na tę aktywność będą szybko rosły.

 

Slow jogging jest umiarkowaną aktywnością fizyczną pozwalającą utrzymać organizm w zdrowiu, zaś dla zaawansowanych technicznie i wysiłkowo dyscyplin stanowi doskonałe uzupełnienie i może być w nich bazą wydolnościowo-kondycyjną. Biografia i badania prof. Hiroakiego Tanaki oraz doświadczenia jego bliskich współpracowniczek Magdaleny Jackowskiej oraz Noriko Sato potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie niko niko a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu (przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci).

 

 

Stowarzyszenie Slow Jogging Polska prowadzi certyfikowane szkolenia i kursy dla Animatorów i Instruktorów Slow joggingu na licencji Japan Slow Jogging Association (reprezentowanym przez prof. Hiroaki Tanakę) oraz International Slow Jogging Association (reprezentowanym przez Magdalenę Jackowską).

 

Certyfikacja instruktora slow joggingu jest dwustopniowa i dopiero po uzyskaniu certyfikacji drugiego stopnia uczestnik kursów staje się pełnoprawnym instruktorem slow joggingu, który może komercyjnie prowadzić treningi. Wymaga to kilkumiesięcznego procesu przygotowań i odbycia dwóch szkoleń. Poniżej przedstawiamy charakterystykę kursów, zaś szczegóły przekazujemy drogą korespondencyjną.

 

 

Ścieżka rozwoju Instruktora Slow Joggingu:

 

 

Stopień rozwoju Dan / Minimalne wymagania do uzyskania stopnia

 

Dan 1 / Poziom wyszkolenia animator SJ

Dan 2 / Poziom wyszkolenia instruktor SJ

Dan 3 / Poziom wyszkolenia instruktor SJ + 2 lata doświadczeń

Dan 4 / Poziom wyszkolenia instruktor SJ + 3 lata doświadczeń

Dan 5 / Poziom wyszkolenia instruktor SJ + 5 lat doświadczeń

Dan 6 / Master Instruktor SJ koordynator regionalny + 5 lat doświadczeń

Dan 7 / Master instruktor SJ na poziomie szkoleniowym animatora – 6 lat doświadczeń

Dan 8 / Master instruktor SJ na poziomie szkoleniowym instruktora – 7 lat doświadczeń

Dan 9 / Master instruktor SJ z uprawnieniami do superwizji procesu szkoleniowego – 12 lat doświadczeń

Dan 10 / Senior Master Instruktor SJ – zwieńczenie kariery

SLOW JOGGING POLSKA z siedzibą przy ul. Kwiatowej 35, 05-092 Izabelin-Dziekanówek, NIP: 5311695774, REGON: 365898047. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl